Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2021-2022

Αγαπητοί γονείς,
σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών που θα φοιτήσουν στην Πρώτη Τάξη του
σχολείου μας κατά τη σχολική χρονιά 2021-2022 θα γίνουν στο διάστημα από την Δευτέρα 1 Μαρτίου 2021 έως την Παρασκευή 19 Μαρτίου 2021. Στην Πρώτη Τάξη των Δημοτικών Σχολείων θα εγγραφούν υποχρεωτικά φέτος παιδιά που γεννήθηκαν από 1-1-2015 μέχρι και 31-12-2015. Οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά στο σχολείο μας από 8:30 π.μ. έως και 10:00 π.μ.
Τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή των μαθητών μπορείτε να τα “κατεβάσετε” και να τα εκτυπώσετε από την ιστοσελίδα μας και αφού τα συμπληρώσετε να τα προσκομίσετε ή στο σχολείο καθημερινά από τις 8:30 π.μ. έως τις 10:0 π.μ. ή να τα αποστείλετε ηλεκτρονικά στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου (mail@1dim-ioann-ioa.sch.gr) μετά από τηλεφωνική επικοινωνία. Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία καθημερινά σε ώρες εργασίας στο τηλέφωνο 2651027691.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

Δικαιολογητικά εγγραφών:
ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ
ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟ
ΔΕΛΤΙΟ ΑΔΥΜ
ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Για τον χάρτη της σχολικής περιφέρειας πατήστε ΕΔΩ

Η περιοχή που ανήκει στο 1ο ΔΣ Ιωαννίνων οροθετείται από τις παρακάτω οδούς :
Αβέρωφ:  ζυγοί αριθμοί-από την αρχή μέχρι Μητροπόλεως
Ελευθερίου Βενιζέλου(ή  Ανεξαρτησίας): μονοί αριθμοί
Ασωπίου Σαμουήλ: μονοί αριθμοί έως τη διασταύρωση με  Πινδάρου
Πινδάρου: ζυγοί αριθμοί και προέκταση Μιχαήλ Αγγέλου πίσω από το Στάδιο
Μιχαήλ Αγγέλου: ζυγοί αριθμοί
ΛΑΦΙ-Πλατεία Ανδρέα Παπανδρέου: Στοά Ορφέα -Δημαρχείο

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.