Υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος “Oλυμπιακή Παιδεία – Ολυμπιακή Εβδομάδα στα σχολεία”

Η Ολυμπιακή εβδομάδα σε τροχιά για το περιβάλλον και τον πλανήτη.

α. Ζωντανή σύνδεση με το μουσείο και το στάδιο αρχαίας Ολυμπίας, Ολυμπιακό Μουσείο Αθήνας και Θεσσαλονίκης, παρουσιάσεις σχετικά με τις ολυμπιακές αξίες, συναντήσεις με ολυμπιονίκες και διακριθέντες αθλητές.

β. Στο πλαίσιο του προγράμματος της “2ης Ολυμπιακής εβδομάδας” στα σχολεία πραγματοποιήθηκε δράση και συγκεκριμένα πεζοπορία στην όχθη του Βοϊδομάτη με μαθητές της Ε’ τάξης. Η ομάδα ξεκίνησε από τη γέφυρα της Κλειδωνιάς έως το εκκλησάκι των Αγίων Ανάργυρων και επέστρεψε. Πανέμορφη διαδρομή μέσα στην παρόχθια βλάστηση!

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Αρχική, Δράσεις Σχολείου, Σχολικό Έτος 2021-2022, Φυσική Αγωγή. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.