Λούνα Παρκ στην αυλή του σχολείου μας

Σήμερα η αυλή του σχολείου μας μετατράπηκε σε ένα πανέμορφο πολύχρωμο Λούνα Παρκ! Πολλά συγχαρητήρια στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την άψογη οργάνωση, στον εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Ψάλλα Απόστολο που ήταν ο εμπνευστής, καθώς και σε όλους όσους βοήθησαν για να διοργανωθεί. Στην πάνω αυλή του σχολείου τα παιδιά είχαν τη δυνατότητα να γνωρίσουν και να δοκιμάσουν διάφορα αθλήματα από τοπικούς αθλητικούς συλλόγους (μπάσκετ, κωπηλασία, ξιφασκία, επιτραπέζια αντισφαίριση και Kung Fu). Πολλά συγχαρητήρια στους διακεκριμένους αθλητές παγκόσμιας εμβέλειας που μας τίμησαν με την παρουσία τους. Στον χώρο προσφέρθηκαν από τον  Σύλλογο Γονέων πεντανόστιμα  εδέσματα και πλούσιος μπουφές.

Στην είσοδο του σχολείου φιλοξενούνταν έκθεση ζωγραφικής των μαθητών με υπεύθυνο εκπαιδευτικό τον κ Παναγιώτη Κρομμύδα.

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Αρχική, Δράσεις Σχολείου, Εκδηλώσεις, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, Σχολικό Έτος 2022-2023. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.