Το δέντρο της αγάπης και της καλοσύνης

Ένα δέντρο διαφορετικό φύτρωσε στην είσοδο του σχολείου μας. Δεν έχει ανάγκη από φως, χώμα και νερό αλλά από πράξεις καλοσύνης, αγάπης, φροντίδας. Μαζί με τα κορίτσια μας από τη “Σχεδία” το εγκαινιάσαμε σήμερα. Η ρίζα του γέμισε με πακέτα βοήθειας για κάποιους που τα έχουν ανάγκη, τα κλαδιά του ομόρφυναν με τα φύλλα της καρδιάς μας που χάρισαν λόγια αγάπης για τον φίλο, τον διπλανό, τον συμμαθητή. Θα μας περιμένει πάντα εκεί για να μας θυμίζει αυτό που μας έμαθε ο παππούς Αίσωπος ότι “καμιά πράξη όσο μικρή κι αν είναι ποτέ δεν πάει χαμένη“. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε από καρδιάς την πρόεδρο του συλλόγου κυρία Μελίνα μας για την προσφορά του δέντρου, τους γονείς και ιδιαίτερα τον κ. Τάσο Βακάλη για την πραγματικά δύσκολη τοποθέτηση του.

Δημοσιεύθηκε στην Αρχική, Δράσεις Σχολείου, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, Σχολικό Έτος 2023-2024. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.