Ενημέρωση των μικρών μαθητών της Α’ τάξης για την υγιεινή των δοντιών

Την Τρίτη 15 Νοεμβρίου 2022 έγινε με μεγάλη επιτυχία στους μαθητές της Α’ τάξης η προγραμματισμένη ενημέρωση από εκπρόσωπο του συλλόγου οδοντιάτρων του νομού Ιωαννίνων στο πλαίσιο του μαθήματος «Εργαστήρια δεξιοτήτων» με θέμα τη διατροφή.

Οι μικροί μαθητές ενημερώθηκαν για την υγιεινή του στόματος, τις τροφές που συμβάλλουν σε αυτή και έμαθαν τον σωστό τρόπο βουρτσίσματος των δοντιών τους από την εκπρόσωπο του οδοντιατρικού συλλόγου, κ. Ιωάννα Παπαγιαννοπούλου, την οποία ευχαριστούμε πολύ για την εξαιρετική παρουσία της.  Επίσης δόθηκαν μικρά δωράκια που έκαναν χαρούμενα τα παιδιά.

Στο πλαίσιο των «Εργαστηρίων δεξιοτήτων» θα ακολουθήσουν και άλλες παρόμοιες βιωματικές δράσεις.

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Αρχική, Δράσεις Σχολείου, Πρώτη Δημοτικού, Σχολικό Έτος 2022-2023. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.