Εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Β’ τάξης με την Ζωσιμαία Κεντρική Βιβλιοθήκη Ιωαννίνων

Σήμερα Τετάρτη 10 Ιανουαρίου 2023 οι μαθητές της Β’ τάξης συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Ζωσιμαίας Κεντρικής Βιβλιοθήκης της πόλης μας με τίτλο “Σιγά σιγά, μια συγγνώμη τη φορά”. Με αφορμή το βιβλίο «Πόσα συγγνώμη ακόμη, περιστέρι;» των Wendy Meddour και Carmen Saldana, εκδόσεις ΙΚΑΡΟΣ, ο κάθε μαθητής/τρια, συνειδητοποίησε τη δύναμη της φιλίας στη ζωή μας και ότι το πιο σημαντικό είναι να νιώθουμε αυτοπεποίθηση και αυτοεκτίμηση, χωρίς την ανάγκη της απολογίας που μειώνει τη δύναμη του λόγου μας και των πράξεων μας.

Ευχαριστούμε πολύ την εκπαιδευτικό της Βιβλιοθήκης κ. Αρετή Λαγού.

Το πρόγραμμα υλοποίησαν οι δασκάλες των τμημάτων: Μαρία Μάντζιου και Ευαγγελία Ζάραγκα

Δημοσιεύθηκε στην Αρχική, Βιβλιοθήκη, Δευτέρα Δημοτικού, Δράσεις Σχολείου, Σχολικό Έτος 2023-2024. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.