Ο Ιωάννης Τσίλης, ολυμπιονίκης της κωπηλασίας, επισκέφθηκε το σχολείο μας

Το σχολείο μας επισκέφτηκε τη Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου ο ολυμπιονίκης της κωπηλασίας Ιωάννης Τσίλης. Στο πλαίσιο προγράμματος της Εθνικής Ολυμπιακής Ακαδημίας, ο ολυμπιονίκης μίλησε στους μαθητές για τις αξίες του αθλητισμού, μοιράστηκε και συζήτησε μαζί τους τις εμπειρίες του, την πορεία, την προσπάθεια για την κατάκτηση υψηλών στόχων. Παρακολούθησαν βίντεο από τον αγώνα του στο Λονδίνο στη Ολυμπιάδα του 2012 και είδαν ολυμπιακή δάδα που έφερε μαζί του. Ακολούθησαν σχετικές ερωτήσεις από μαθητές της πέμπτης και έκτης τάξης. Τον ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο του!

Δημοσιεύθηκε στην Αρχική, Δράσεις Σχολείου, Εκδηλώσεις, Έκτη Δημοτικού, Πέμπτη Δημοτικού, Σχολικό Έτος 2023-2024, Φυσική Αγωγή. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.