Διδακτική επίσκεψη της Γ τάξης στο πλαίσιο του Προγράμματος “Παραδοσιακά Επαγγέλματα” στον Ελαφότοπο

Η Γ τάξη του σχολείου μας υλοποίησε δράση στις 29 Μαΐου 2019 στον Ελαφότοπο Ζαγορίου στο πλαίσιο του προγράμματος “Παραδοσιακά Επαγγέλματα“.

Στο Μουσείο Παλαιών Επαγγελμάτων υλοποίησαν δράση στο πλαίσιο του συγκεκριμένου προγράμματος με τον δάσκαλο εικαστικών κ.Μιχάλη Οικονομίδη. Έγινε περιήγηση και ενημέρωση στους μαθητές για τους οικισμούς του Ζαγορίου  από την υπεύθυνη του φορέα Πάρκου Β. Πίνδου. Κατόπιν οι μαθητές δημιούργησαν έργο με την  καθοδήγηση κ. Οικονομίδη και τη βοήθεια των υπευθύνων του φορέα Β. Πίνδου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Εκ μέρους των εκπαιδευτικών του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων και ιδιαιτέρως των εκπαιδευτικών της Γ’ τάξης, ευχαριστούμε τον αγαπητό δάσκαλό μας κ. Μιχάλη Οικονομίδη και το Πάρκο Β. Πίνδου για την υλοποίηση της δράσης αυτής, καθώς,  και τις κυρίες του χωριού που πρόσφεραν πίτες στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς.

Δημοσιεύθηκε στην Αρχική, Δράσεις Σχολείου, Σχολικό Έτος 2018-2019, Τρίτη Δημοτικού. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.